Botó que mostra/amaga menú lateral
Notícies
Bona participació al primer Campionat escolar d'Atletisme en pista
PUBLICAT Dimecres, 16.05.2018
Comparteix al FacebookCompartir a TwitterComparteix a Google+Compartir per correu electrònic

imatge web atletismeLes pistes d'atletisme han acollit aquest cap de setmana passat, el primer Campionat escolar d'Atletisme en pista. En total, hi van participar 104 atletes, provinents del Col·legi Yglesias (26), del Club Sport Canet (23), de l'Escola d’Atletisme Canet (22), l'Escola Misericòrdia (21) i el Club d’Atletisme de Calella (12).

I aquests són els resultats obtinguts:

50 metres llisos sub-8

Masculí:
1º DAVID LEAL 9”17
2º IKER IEGO 9”53
3º UNAI NEGRO 10”06
4º DANI QU 10”41
5º OCTAVI TORNE 10”50
6º MALIK DAAS 10”51
7º ADRIA PUIG 11”39
8º NIL GENIS 11”81

Femení
1ª AMERICA OLIVER 11”04

50 metres llisos sub-10

Masculí
1º ALEIX SANCHEZ 9”06
2º BERNAT PLA 9”40
3º MOHAMED ZEKHINI 9”49
4º POL BORRAS 9”57
5º ERIC BAS 9”89
6º YOUSSEF ZERKHNINI 9”93
7º DIDAC UIGPIQUE 10”24

Femení
1ª MARTINA UTZET 9”28
2ª AINHOA DOMINGO 9”47
3ª JANA VILA 9”81
4ª MARINA GRAUPERA 10”02
5ª LUZ GRATOVIL 10”09
6ª MARTINA SOLER 10”32
7ª PAULA PUIG 10”81

Salt de llargada sub-10

MASCULÍ
1º ELOI COBOS 2,73
2º DIDAC PUIGPIQUE 2,71
3º ALEIX SANCHEZ 2,30
4º JORDI RAMIREZ 2,07
5º YOUSEFF ZEKHINI 2,04
6º MOHAMED ZEKHINI 1,44

Femení
1ª LUZ GRATOVIL 2,44
2ª JANA VILA 2,40
3ª MARINA GRAUPERA 2,04
4ª MARTINA UTZET 1,95
5ª MARTINA SALAS 1,42
6ª PAULA PUIG 1,22

500 metres llisos sub-12

Masculí
1º IKER BARTOLOME 1’34”
2º OTGER SALVA 1’37”
3º MARÇAL ERRA 1’38”
4º HAIDDE SUPER 1’39”
5º DIDAC PADILLA 1’41”
6º NIL LORENZO 1’50”
7º MARTI RAMIREZ 1’50”
8º POL ESCUDERO 1’51”
9º ELIAS BENEIRO 1’55”
10º PAU MACIAS 1’56”
11º GABRIEL DOMENECH 2’00”
12º YOUNESS ZEHKHINI 2’03”
13º NIL NEGRO 2’07”

Femení
1ª SHAILA PEDROSA 1’43”
2ª GABRIELA GUELL 2’24”

Salt de llargada sub-12

Masculí
1º NIL LORENZO 3’28
2º IKER BARTOLOME 3’18
3º MARÇAL ERRA 3’16
4º OTGER SALVA 2’98
5º PAU MACIAS 2’90
6º GABRIEL DOMENECH 2’90
7º YOUNESS ZEHKHINI 2’88
8º MARTI RAMIREZ 2’75
9º HIDDE SUPER 2’74
10º DIDAC PADILLA 2’70
11º POL ESCUDERO 2’38
12º LERIN GRUBER 2’22

Femení
1ª AYONA DE LIMA 2’70
2ª GABRIELA GUELL 2’40

500 metres llisos sub-14

Masculí
1º YERAY PEDROSA 1’25”
2º ALBERT RIPOLL 1’32”
3º OLEGER ALBERTI 1’35”
4º ALEIX PADILLA 1’37”
5º DALAI CHICO 1’45”

Femení
1ª GYUSSHE SUPER 1’39”
2ª ANNA LAURA PERIS 1’40”
3ª NOA SERRANO 1’45”
4ª ANGELA DOMENECH 2’00”

500 metres sub-16

Masculí
1º MOHAMED ANNIS DAAS 1’23”
2º MARC VERGES 1’24”
3º MARÇAL ROIG 1’37”
4º DAVID ALMAZAN 1’45”

Femení
1ª MARIA NOGUERAS 1’46”

1000 metres llisos sub-10

Masculí
1º MAT SERRANO 3’49”
2º DIDAC PUIGPIQUE 4’02”
3º ELOI COBOS 4’05”
4º POL BORRAS 4’24”
5º ALEIX SANCHEZ 4’29”
6º ADRIA MEDINA 4’32”
7º SANTI ARENAS 4’34”
8º BERNAT PLA 4’41”
9º JOEL BORRELL 4’45”
10º JORDI RAMIREZ 4’47”
11º 1966 4’51”
12º VICTOR MARIN 4’58

Femení
1ª JANA VILA 4’19”
2ª MARTINA UTZET 4’37”
3ª OLIVIA MARIN 4’37”
4ª LUZ GRATOVIL 4’41”
5ª ABRIL PAGES 4’50”
6ª CLOE REGADERA 4’51”
7ª MARTINA SALAS 4’59”
8ª AINHOA DOMINGO 5’32”
9ª PAULA RUIZ 5’ 48”

Salt de llargada sub-14

Masculí
1º YERAY PEDROSA 3’85
2º ALEIX PADILLA 3’70
3º ALBERT RIPOLL 3’21
4º OLEGER ALBERTI S/M

Femení
1ª ANNA PERIS 3’39
2ª ANGELA DOMENECH 2’30

Salt de llargada sub-16

Masculí
1º MARC VERGES 3’98
2º DAVID ALMAZAN 3’68

Femení
1ª MARIA NOGUERAS 3’41

2000 metres llisos sub-12

Masculí
1º IKER BARTOOME 7’34”
2º MARTI RAMIREZ 8’43”
3º GABRIEL DOMENECH 9’38”

Femení
1ª SHAILA PEDROSA 8’59”

Sub-14

Masculí
1º YERAY PEDROSA 7’17”

Femení
1ª ANGELA DOMENECH 9’33”

Sub-16
Masculí
1º MARÇAL R0IG

2000 metres llisos categoria absoluta

Masculí
1º ILIAS REGRAGI 6’18”
2º MOHAMED ANIS DAAS 6’22”
3º DANIEL MARTINEZ 6’23”
4º HICHAM BENABDELJALIL 6’24”
5º HANS SUPER 7’04”
6º HAITAM TALIKI 7’18”
7º OSAMA RUBIO 7’23”

Femení
1ª LAURA RIPOLL 8’47”
2ª EKRAM KARRIM 9’05”
3ª NURIA XAUBET 9’54”

Ajuntament: Ample, 11 - 08360 Canet de Mar
Tel. 937 943 940 - Fax 937 941 231
canetdemar@canetdemar.cat
^